Časté dotazy a odpovědi

Jak to funguje

Jednotliví prodejci přidávají do aukce lahve, které prověříme. Lahve, které splní naše podmínky se poté objeví na další dostupné aukci. Datum začátku a konce jednotlivé aukce bude vždy zobrazeno na úvodní stránce našeho webu.

Po ukončení aukce je účastník s nejvyšší nabídkou informován e-mailem a požádán o platbu do 3 dnů. Prodejce obdrží platbu do 7 dnů od předání lahve výherci. O přepravu lahví a jejich kontrolu se postaráme za vás a po celý průběh aukce vám budeme plně k dispozici. Doprava je možná pouze v rámci České republiky.

Nákup

Registrace vám poskytne přístup k nákupu a prodeji v našich aukcích. Vyplníte své údaje a registraci dokončíte. Po dokončení a ověření registrace se můžete zúčastnit aukcí jako prodávající i jako kupující.

Pokud aukci vyhrajete, dostanete automatické upozornění e-mailem. Objednávku potvrdíte a zaplatíte dle pokynů v e-mailu. Platba je možná pouze převodem na bankovní účet.

Po úspěšném zpracování platby vás budeme neprodleně kontaktovat pro ověření adresy k doručování.

Prodej

Stejně jako u nákupu je nutná registrace.
Ve svém profilu nahrajete fotografie a popisek lahve. Po schválení nabídky bude bezplatně zařazena vaše láhev do aukce. O schválení budete informováni e-mailem.
Po ukončení aukce dostanete automatické upozornění e-mailem. Platbu od nás obdržíte do 7 dnů od předání lahve výherci. Postaráme se také o vyzvednutí a doručení lahve novému majiteli.

Ceny a provize při nákupu/prodeji prostřednictvím naší aukce

za vystavení si neúčtujeme žádný poplatek!
Z prodejní ceny si účtujeme provizi 7 %.

máme nasmlouvanou dopravou, zařídíme vyzvednutí u prodávajího, kontrolu lahve a dopravu k novému majiteli. To vše za 399 Kč (cena u nadstandardně velkého počtu lahví v jedné aukci se může měnit).

Otázky a odpovědi

Pokud máte zájem zúčastnit se aukce jako prodejce/kupující, využijte našeho registračního formuláře. Jakmile bude vaše registrace schválena, můžete využívat všechny funkce portálu.

Všechny aukce pečlivě prohlížíme a v případě nejasností žádáme doložení dalších fotografií a informací. Prodejci odesíláme peníze až po úspěšném předání lahve kupujícímu.
Pokud neobdržíme platbu za lahev do uvedené lhůty, váš účet zablokujeme a nebudete se moci zúčastnit další aukce. Účet bude možné odblokovat pouze po vzájemné dohodě.
Do aukce můžete přidávat zatím destiláty rum a whisky.
Pokud se stane, že výherce lahev nezaplatí, po dohodě s prodávajícím nabízíme lahev druhému v pořadí, případně třetímu.
V případě, že na lahev v aukci nikdo nepřihodí a prodejce má zájem zúčastnit se další aukce, lahev vystavíme znovu.
Pokud se po vašem přihození objeví zpráva: Byl jste přehozen, znamená to, že některý přihazující má zadaný vyšší maximální příhoz, než jste zadal/a. Systém automaticky přihazuje do doby, než dosáhne částky maximálního přihození zadaného danou osobou. Pokud chcete být nejvyšším přihazujícím, musíte zadat částku vyšší, než je maximum ostatních přihazujících. Automatický příhoz má tedy vždy přednost.
Pokud se stane, že dva kupující zadají při svém maximálním příhozu stejnou částku, a tato částka je vítězná (nikdo jiný nezadá vyšší částku), je vítězem kupující, který zadal do systému částku JAKO PRVNÍ.

V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

© 2023 Aukce & destiláty.cz